Кронування дерев

Кронування дерев

Кронування дерев

Кронування дерев - це процес їх обрізки з певними цілями. Ці цілі поділяються на два види: для естетики і для користі. Обрізка дерев з декоративними завданнями, коли кроні надається ідеальна геометрична форма, застосовується в садово-парковому і ландшафтному дизайні. У той час як обрізка дерев в практичних цілях проводиться, насамперед, в цілях безпеки, хоча і турботи про красу дерева не виключає.

Кронування дерева запобігає падінню його гілок під дією вітру та снігопаду. Чим більше дерево, тим більшу небезпеку представляють його слабкі і сухі гілки і сучки, які можуть бути зірвані вітром, і при падінні нанести травми людям і пошкодження майна (наприклад, вартим поблизу автомобілям). Зовні міцні великі V-подібні гілки дерева також приховують небезпеку, особливо в зимовий час, коли «сплячі» гілки можуть ламатися та падати в результаті нашарування снігу і льоду. Тому кронування особливо актуально провести при підготовці до зими. Крім того, так корисніше для самих дерев.

Кронування дерев Адже після кронування покращиться ріст дерева, навесні з'являться нові пагони, крона стане не тільки безпечною, але і акуратною і красивою. Громадянам, які по осені журяться, «як деревця обчикрижили», досить дочекатися весни, щоб переконатися, що дерева на улюбленій алеї або у дворі будуть радувати око зеленню дужче. Втім, ті ж самі громадяни напевно голосно б обурювалися, виявивши на даху свого залишеного у дворі автомобіля вм'ятину від зірваної вітром важкої гілки. А з сумною регулярністю зустрічаються в ЗМІ, про те, як впало дерево або окрема велика гілка завдали шкоди здоров'ю, а то й життя людини, підтверджують, що до кронування варто підходити з усією серйозністю.

Користь кронування очевидна, але для її досягнення необхідно, щоб обрізку дерев проводили грамотні фахівці. Які дійсно зможуть зробити дерево безпечним, не завдавши йому значної шкоди, і поліпшивши не тільки зовнішній вигляд, але і внутрішній стан рослини. Тільки професійні фахівці з кронування здатні оперативно і правильно провести діагностику дерева, і в результаті виявити небезпечні та хворі гілки (наприклад, уражені грибком).

Правильна обрізка дерева сприяє його оздоровленню. Адже растрескавшиеся і уражені гниллю сучки є «провідниками» інфекцій і хвороб в стовбур дерева. Тому кронування уражених гілок оздоровлює дерево і продовжує його термін життя. У той час як неграмотна обрізка, вироблена виключно «на око», здатна дерево необоротно погубити.