Люди, які поважають висоту

Люди, які поважають висоту

Люди, які поважають висоту

У кожного з нас є свої страхи. Хтось боїться павуків або змій, комусь стає погано в темряві або замкнутому просторі, але найчастіше людина боїться саме висоти. Ні, не до істерики або втрати свідомості, але у опинився на краю природного прірви або даху "висотки", частенько пробігає легкий холодок по спині або починає крутитися голова. Соромитися тут нічого - падіння з великої висоти дійсно вкрай небезпечно, тому організм і сигналить: "Відійди, що не ризикуй даремно!" І, тим не менш, на вулицях ми нерідко бачимо людей, що займаються висотними роботами там, куди навіть із землі дивитися страшно. Обв'язка, альпіністська мотузка і холоднокровність - ось основні інструменти промислового альпініста. Іноді про них говорять: "люди без страху". Це звичайно дурниця, страху позбавлені тільки діти і дурні. Просто промислові альпіністи вміють страх долати. А ще вони знають, як звести небезпеку висотних робіт до мінімуму за рахунок правильного використання свого спорядження та спеціального обладнання. Висоту не треба боятися, її поважати треба.

Промисловий альпінізм, або, як його іноді називають, "промальп" - порівняно молода професія. В давнину, звичайно, були й ліхтарники, і сажотруси, яким за родом діяльності теж потрібно лізти на даху. Та тільки ті дахи були нинішнім не рівня. Тому висотні роботи, в нинішньому розумінні, порівняно молоді. Втім, спочатку сучасний промальп зародився зовсім не в мегаполісах. Спочатку промислові альпіністи обслуговували траси ЛЕП або обладнання промислових підприємств, розташоване на великій висоті. Скажімо, вісімдесятиметрових ректифікаційні колони на хімічному комбінаті. Або очищали гірські схили від погано тримаються каменів, щоб запобігти обвали над дорогами.

Однак йшли роки, і все частіше висотні роботи непромислового характеру були потрібні в місті. Дорожнеча землі змушувала міста рости вгору, а значить - все більше хмарочосів потребувало повсякденному обслуговуванні трудівниками висоти. Зараз промальпіністи миють скляні фасади і розміщують рекламні конструкції, встановлюють зовнішні блоки кондиціонерів і доставляють вантажі нестандартного розміру. Загалом-то - це все прості і рутинні операції, просто промислові альпіністи роблять це на висоті. Тієї самої, яку треба поважати.